BAYRAMDA YILDIZ PARKI

En son güncellendiği tarih: 27 Nis 2020

Yıldız Parkı Gezisi


Balonlar bayramı hatırlatan geleneklerden, tabi artık balonların şekilleri farklı :)


Parktaki Çocuk


Parktaki bir çocukla iletişim kurmak ,istediğiniz pozu almak daha kolay. Çünkü çocukların en rahat ve kendileri olabildiği alanlardan biri parklar.

Bayram sabahlarında en güzel şey istanbulun bomboş olması, özelliklede parklar ve korular çocuğunuzla gezmek için en ideal zamanlar, fotoğraf çekmek içinde çok ideal çünkü insan araba vs. olmadığı için çocuğunuzu elinden tutmadan rahatça bırakabiliyor ve fotoğraf çekebiliyorsunuz.Bu güzel havada, dikkatini dağıtacak şeyler olmadan keyifli ve mutluyken doğal pozlar yakalamak çok kolay


Yıldız Parkı

Yıldız Parkına Balmumcu tarafından Ortaköy'e inerken bir giriş bulunuyor, alan çok yokuş olduğu için buradan girip arabanızı yukarıya park etmenizi tavsiye ederim, Çırağan sarayının olduğu tarafta yani deniz tarafındada bir giriş bulunuyor burasıda araçsız gelenler için ideal bir giriş.

Yıldız parkında birçok çocuk parkı ve piknik yapmak için park bulunuyor, yazları yer bulmak için sabah 8-9 arasında gitmenizi tavsiye ederim, saat 10 dan itibaren çok hızlı kalabalıklaşıyor. Parkların yakınlarında bulunan bir masaya oturursanız çocukla çok rahat oluyor, o parkta oynarken siz masanızda oturup onu izleyebiliyorsunuz. Parka araba ile giriş ücretli, İspark işlettiği için güncel İspark fiyatları geçerli.
Birçok çocuk parkı var, hepsini keşfetmek için defalarca gelmeniz gerekiyor, bu çeşitlilik sayesinde çocuğunuzla defalarca gidip farklı yerleri keşfedebilirsinizSincaplar

Özellikle sabahları her ağaçta en az iki yada üç sincap görebilirsiniz. İlerleyen saatlerdede görebiliyorsunuz ama biraz aramanız gerekiyor.


Çocuğunuz ilgisini çok çekecektir, peşlerinden koşup onları izleyebilir, yanınızda kuruyemiş götürürseniz beslemenizde mümkün, yakınınıza geliyorlar ama çabuk kaçıyorlar tabi. Bunun dışında çok sayıda kuş görme şansınızda var tabiki erken saatlerde.


Normalde yerinde duramayan oğlum, sincap peşinde koşmaktan yorulunca çok sayıda bulunan banklardan birine oturup etrafı izledi.


GÖL VE ŞELALE

Başlık çok yanıltmasın, çok büyük değiller ama çocuğunuz bayılacak, özellikle benim oğlum gibi suya meraklı bir çocuksa uzun süre şelaleyi ve akan suları izleyebilir, ayrıca aşağılara doğru bulunan gölde ördekler var, ilgisini çekmeyecek çocuk yoktur herhalde, gölün etrafında oturmak ve yürümek mümkün, buradaki bitkilerde çok güzel , çocukların dikkatini çekebilecek kadar yoğun ve değişik bitkiler var. Göl üzerinden geçen köprü ve daha yukarlarda bulunan asma köprülerin olduğu yollar çocuğunuz ve sizin için çok keyifli olacaktır.


Yıldız Parkı çok engebeli ve yokuş bir alan, benimki gibi 3 yaşın altında bir çocuğunuz varsa çabuk yorulacaktır, kucakta taşımayı göze almanız gerekiyor, buda çok yorucu olabiliyor tabiki.Çocuğunuzla kaliteli vakit geçirebileceğiniz , istanbul içindeki vahalardan biri Yıldız Parkı


TEŞEKKÜRLER...

Lütfen beğenin ve paylaşın... Blog içinde yorum yazabilir, her türlü öneri ve sorunuz için bana ulaşabilirsiniz.

32 görüntüleme1 yorum
  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Siyah Flickr Simge
  • Siyah LinkedIn Simge
  • Siyah Pinterest Simge
  • Siyah YouTube Simgesi

© 2020 Cihat İçil Photography